Odprava celulita po naravni poti – Kaj je celulit? Celulit je bolezen vezivnega maščobnega tkiva, ki ga je v primerjavi z navadno maščobo težko odpraviti. Celulit je sestavljen iz maščobe, vode in toksinov, ujetih tik po kožo. Za nastanek celulita poznamo več vzrokov, med njimi so najpogostejši nepravilna prehrana,dehidracija in hormonske spremembe.
Vpliva tudi preveč sedenja in premalo gibanja, medtem ko ženske ogrožajo visoke pete, pretesna oblačila in nosečnost. Seveda se celulit pojavi tudi takrat, ko se nam naberejo odvečni kilogrami!
Kazalo
Odpravljanje celulita je proces, ki zahteva celostni pristop, vključno s pravilno prehrano, redno telesno aktivnostjo in uporabo zunanjih tretmajev, ki lahko izboljšajo videz kože. Zeliščni pripravki so priljubljena možnost za mnoge, saj ponujajo naravne alternative za izboljšanje cirkulacije, spodbujanje odvajanja toksinov in krepitev kožnega tkiva. Tukaj je nekaj nasvetov za odpravljanje celulita z uporabo zeliščnih pripravkov:
Za masažo zmešajte nekaj kapljic izbranega eteričnega olja z nosilnim oljem (kot je kokosovo, jojobino ali mandljevo olje) in nežno masirajte problematična področja.
Suho ščetkanje je tehnika, ki spodbuja limfni obtok in odstranjevanje odmrlih kožnih celic. Uporabite naravno ščetko in s suhimi, krožnimi gibi ščetkajte kožo, vedno v smeri proti srcu. To lahko izvajate dnevno pred prhanjem.
Poleg zeliščnih pripravkov je pomembno vzdrževati uravnoteženo prehrano, bogato z antioksidanti, in piti dovolj vode. Hidracija je ključna za ohranjanje zdrave kože in pomoč pri odstranjevanju toksinov iz telesa.
Zavedajte se, da nobena metoda ne more popolnoma odpraviti celulita, vendar redna uporaba teh naravnih zeliščnih pripravkov lahko znatno izboljša videz vaše kože. Vedno je dobro tudi, da pred začetkom nove rutine za nego kože posvetujete z zdravnikom ali dermatologom, še posebej, če imate kakršnekoli zdravstvene težave ali občutljivost na določene sestavine.
Ko se začne vse to kopičiti, šele opazimo, da nastaja celulit. Takrat pod prsti začutimo drobne vozličke in sčasoma postaja tekočina vse gostejša, koža vse bolj zgubana in dobi znamenit pomarančast videz, lahko pa nastanejo celo boleče zatrdline. Celulit lahko odpravimo na več načinov, vsekakor pa je najboljša odprava celulita po naravni poti.
20 gramov bršljanovih listov osušimo in damo v steklen kozarec, čezenj prelijemo 2 dcl hladno stiskanega olivnega olja in pustimo stati tri tedne. Nato olje precedimo in dodamo 20 kapljic eteričnega olja rožmarina.
S pripravkom masiramo predele kjer imamo celulit, namažemo pa tudi ostalo kožo in rezultat bo kmalu viden, lepa, napeta in sveža koža z lepim tonusom.
Pest bršljanovih listov namočimo v 150 ml olivnega olja, pustimo stati 10 dni in nato precedimo. V pripravek, ki ga dobimo dodamo 2 čajni žlički pšeničnih kalčkov ali vitamin E, 10 kapljic eteričnega olja ciprese, 10 kapljic eteričnega olja limone in 6 kapljic eteričnega olja rožmarina. S tako pripravljenim oljem masiramo prizadete dele, vedno v smeri proti srcu, da pospešimo krvni obtok.
Na vodni kopeli raztopimo 70 gramov karitejevega masla, 10 gramov olja šipka, 10 gramov olja pšeničnih kalčkov, 10 gramov olja lešnika. Na koncu dodamo 20 kapljic eteričnega olja sivke in maso pretočimo v lončke.
Mazilo vtiramo v predele kjer se nam je pojavil celulit. Med nosečnostjo ali med večjo izgubo kilogramov, lahko sivkino mazilo uporabljamo preventivno.
Vzamemo dva dela bršljanovega macerata in en del čebeljega voska. Vosek in olje na vodni kopeli segrevamo in ko se vosek stopi, maslu dodamo še 4 kapljice eteričnega olja rožmarina, 2 kapljici eteričnega olja brina in 4 kapljice eteričnega olja pelargonije. Mazilo premešamo in prelijemo v čiste lončke, z njim masiramo predele, kjer se nam je pojavil celulit.
Macerat ali namok dobimo, če zelišče ali kakšno drugo rastlino namakamo v rastlinskem olju, najboljše je hladno stiskano olivno olje ali olje makadamije. Pri tem zdravilne lastnosti zelišča preidejo v olje. Rastlinska olja se pogosto uporabljajo tudi pri izdelavi naravne kozmetike. Kozarec do 3/4 napolnimo z zelišči, prelijemo z oljem in za štiri do šest tednov postavimo na toplo, vendar nikoli direktno na sonce, razen ko pripravljamo macerat iz šentjanževke.
Izlužnino ali namok, kakor še drugače imenujemo macerat, lahko pripravimo tudi tako, da da zelišča prelita z oljem vsaj pet ur segrevamo na majhnem ognju. Pri nas so najbolj poznana olje šentjanževke in ognjiča.
Juha za odpravljanje celulita je odlična izbira za vse, ki si želijo zmanjšati videz celulita s pomočjo prehrane. Celulit nastane zaradi kopičenja maščobnih celic pod kožo, kar povzroča videz “pomarančne kože”.
Čeprav ni čudežne hrane, ki bi popolnoma odpravila celulit, lahko nekatera živila pomagajo izboljšati krvni obtok, zmanjšati vnetja in spodbuditi razgradnjo maščob, kar lahko vpliva na zmanjšanje celulita. Spodaj je recept za juho, ki vključuje sestavine, znane po svojih anti-celulitnih lastnostih.
Navodila za pripravo zeliščne juhe:
Ta juha je polna antioksidantov, vitaminov in mineralov, ki spodbujajo zdravje kože in lahko pomagajo pri zmanjševanju celulita. Kurkuma in ingver sta znana po svojih protivnetnih lastnostih, zelenjava, kot so špinača, paprika in paradižnik, pa vsebuje antioksidante, ki spodbujajo zdravje kože in krvni obtok.
Poleg tega je juha nizkokalorična, kar je koristno za zmanjšanje telesne maščobe, kar lahko dodatno pomaga pri zmanjševanju celulita. Za najboljše rezultate je pomembno vključiti tudi redno telesno vadbo in pitje veliko vode.
Kaj je seboroični dermatitis? Seboroični dermatitis ali ekcem je kronično vnetno stanje kože, ki prizadene…
Bolečine v križu in artritis spadata med najpogostejše težave, ki vplivajo na kakovost življenja milijonov ljudi po svetu.…
Najbolj priljubljene Božične sladice v Sloveniji! Tradicionalni slovenski Božični recepti so še vedno izredno priljubljeni,…
Recepti za najboljše božične piškote! Božični čas ni popoln brez omamnih vonjav sveže pečenih piškotov.…
Katere so najbolj priljubljene božične sladice? Božični čas je pravi raj za sladkosnede! Vonj po…
Redko kdo povezuje pitje vode z zdravjem hrbta, a zadosten vnos tekočine igra ključno vlogo…
This website uses cookies.